Slovenskí volejbalisti vyhrali v odvetnom prípravnom dueli vo Fínsku

05.06.2016 Celý región

Jyväskylä 5. júna (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti vyhrali v druhom prípravnom zápase v Jyväskylä nad domácim Fínskom 3:2 a odplatili tak súperovi prehru 1:3 zo soboty.

Zverenci trénera Miroslava Palguta viedli 2:0, potom síce fínski volejbalisti vyrovnali, no v dramatickej koncovke 5. setu mali pevnejšie nervy Slováci a vyhrali 16:14. V pondelok predpoludním sa obaja súperi ešte stretnú v tréningovom neoficiálnom zápase. Oba tímy sa pripravujú na Svetovú ligu.

Slováci v 25. vzájomnom zápase zdolali Fínov desiatykrát a nad severanmi dosiahli prvé víťazstvo od 30. augusta 2013.

Druhý prípravný duel volejbalistov v Jyväskylä:
Fínsko - Slovensko 2:3 (-23, -21, 18, 23, -14)
Zápas trval: 135 minút, 850 divákov

Fínsko: Seppanen 4, Kaurto 12, Ojansivu 21, Krastins 16, Siirila 13, Tervaportti 5, libero Kerminen (Makinen 0, Helenius 10, Ropponen 0, Sinkkonen 0)

SR: Chrtiansky 18, Kohút 11, Palgut 2, Paták 22, Ondrovič 8, Mlynarčík 19, liberá Kubš a Turis (Kriško 3, Halaj 0, Mikula 1)

Povedali po zápase
Miroslav Palgut, tréner SR: "Máme za sebou dva zápasy s Fínskom, ktoré nám dali veľa. V prvom sme začali trochu ustráchane, kazili sme servis, napriek tomu sme mali za stavu 24:23 setbal. Napokon sme dlhý set prehrali 33:35. Fíni v prvom zápase lepšie podávali, tlačili na nás a celkovo pôsobili agresívnejšie. Veľmi dobre sme zvládli druhý set, ale v ďalších mali domáci navrch. Trochu nás dostala z tempa 10 minútová pauza po 2. sete. V druhom zápase sme oveľa lepšie podávali a prvé dva sety sme mali pod kontrolou. Škoda koncovky štvrtého setu, v ktorom sme prehrávali o päť-šesť bodov, ale pri sérii Chrtianskeho na podaní sme sa vrátili späť a dokonca sme viedli 22:20. Záver sme však nezvládli. Tajbrejk bol vyrovnaný, v závere sme prehrávali 13:14, ale odvrátili sme mečbal a napokon sme vyhrali 16:14. Zápasy s Fínskom boli veľmi kvalitné, hralo sa pred plnou halou a vo výbornej atmosfére. Menej sa na ihrisku objavoval Michalovič, ktorý má problémy s krížami, ďalší hráči sú až na malé šrámy v poriadku."